Imelo biele (Viscum album) - kvapky

Tinktúra z Imela bieleho sa užíva pri problémoch s vysokým krvným tlakom, pri bolestiach hlavy, závratiach, pri arteroskleróze, pri problémoch s rozrušeným srdcom.

Odporúča sa aj pri návaloch do hlavy v klimaktériu, pri problémoch so slinivkou a zvýšenou činnosťou štítnej žľazy.

Imelo sa užíva aj pri reume, pri sennej nádche, problémoch s kŕčovými žilami a bercovými vredami.

  • Imelo biele prispieva k správnemu fungovaniu kardiovaskulárneho systému a normálnemu krvnému tlaku. Harmonizuje tlak - vysoký tlak znižuje a nízky zvyšuje.
  • Imelo napomáha udržiavať správnu hladinu lipidov v krvi.  
  • Priaznivo pôsobí na cievnu sústavu.
  • Pôsobí ako prírodný antioxidant.  
  • Imelo sa užíva aj pri reume, pri sennej nádche, problémoch s kŕčovými žilami a bercovými vredami.

Zloženie : macerát vňate imela bieleho (z ihličnanov) v obilninovom liehu
Dávkovanie: po pretrepaní 5 kvapiek 2x denne. Denná dávka 10 kvapiek.


Balenie: 50 ml tmavá sklenená liekovka s kvapátkom

Kvapky, nie sú vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy !

6,00 €
nezahŕňa cenu dopravy 0,12 € / 1 ml

Pôvod Imela bieleho

Imelo sa používalo odpradávna aj v mytológii a pri rôznych rituáloch, pretože sa mu pripisovala zázračná moc. Táto viera v čarovnú moc imela na vianočnom stole pretrvala stáročia. Keltskí kňazi odsekávali na Nový rok zlatým kosákom vetvičky imela s prianím lásky a šťastia. Preto aj dnes imelo nájdeme počas vianočných sviatkov skoro v každej domácnosti. Symbolizuje túžbu po šťastí pre celú rodinu. Známy je aj tradičný bozk zamilovaných na vianoce pod vetvičkou imela aby ich láska a šťasti pretrvalo celý rok.

Vynikajúce liečivé účinky imela sú známe v celej histórii liečenia rastlinami.

Máloktorá rastlina je opradená toľkými poverami a mýtmi ako práve imelo. Používali ho už starokeltskí, grécki, ale aj stredovekí liečitelia. Ako liek sa zachovalo až po súčasnosť.

Názov imela pochádza z latinčiny - viscum znamená lep. Má drobné biele plody, ktoré sú na dotyk lepkavé. Aby sa na svojom hostiteľovi mohli usadiť, musia tam zostať dostatočne dlho a zapustiť zvláštne korene.

Ako rastlinný parazit sa priživuje na stromoch a berie im životodarnú miazgu. Aj keď ho v prírode nájdeme často, obvykle je vysoko a nedá sa dočiahnuť, preto sa zbiera na miestach ťažby zo spadnutých stromov.

Imelo biele je vždyzelený poloparazitický ker, rastúci na ihličnatých aj listnatých stromoch, okrem dubov.
Z konárov stromov vyrastá stonka (30-50 cm), ktorá sa typicky vidlicovito rozkonáruje. Konáriky sú uzlovité, krehké a zakončené dvoma listami. Každý rok vyrastá jeden článok a tvorí často veľmi košaté trsy.

Listy vyrastajú na koncoch konárikov, vždy dva proti sebe a sú sediace, podlhovasto vajcovité, kožovité, celistvookrajové , neopadavé, so žltozelenou čepeľou (poloparazit).

zdroj: zdravýsvet.sk